שאלות ותשובות

אנחנו משתדלים לענות על כל שאלה. ריכזנו עבורכם שאלות נפוצות, העוסקות במגוון שירותי ומוצרי חברת Lawyers.
אם יש לכם שאלות, אתם מוזמנים להשאיר פנייה ביצירת קשר ונציגינו ישובו אליכם בהקדם.

תשובה: לבחינה שלושה חלקים עליהם ייבחן הסטודנט. הבחינה נמשכת כ-8 שעות (כולל זמני הפסקה).

  1. בחלק הראשון, שמשקלו 20% מן הציון הסופי, יידרש הנבחן לכתוב מטלת כתיבה. משך הזמן המוקצה לביצוע המטלה הינו 45 דקות.
  2. בחלק השני, שמשקלו 40% מן הציון הסופי, יידרש הנבחן לענות על 40 שאלות העוסקות בעניינים דיוניים. רשימת הנושאים המלאה מתפרסמת מעת לעת על ידי הוועדה הבוחנת של לשכת עורכי הדין. 
  3.  בחלק השלישי, שמשקלו 40% מן הציון הסופי, יידרש הנבחן לענות בעזרת קבצי חקיקה שיחולקו טרם תחילתו של חלק זה, על 40 שאלות העוסקות בעניינים מהותיים. רשימת הנושאים המלאה מתפרסמת מעת לעת על ידי הוועדה הבוחנת של לשכת עורכי הדין.

תשובה: עד שנת 2017, הבחינה התמקדה בדין הדיוני והנבחן נדרש לענות על 100 שאלות דיוניות. הלימוד למבחן התמקד בשינון חומר רב ופתרון ״מבחן אמריקאי״ בנושאים הנבדקים. כיום, נוספו פרקים המחייבים את הנבחן, מעבר לשינון, גם לפתח הבנה משפטית ומיומנויות של חשיבה וכתיבה משפטית. על יסוד פיתוח מיומנויות אלו מתבססת שיטת הלימוד בחברת Lawyers.

תשובה: עד לפני שנים אחדות, מספר העוברים עמד בממוצע על כ-78%.  כיום, בשל שינוי המתכונת עלה באופן דרסטי אחוז הנכשלים, העומד כעת על למעלה מ-50% נכשלים. אחוז זה נובע משילוב בין רמת הקושי בבחינה לבין אי התאמת שיטת ההכנה הנהוגה בשוק לרפורמה שנעשתה במתכנת הבחינה, לצד זמני לימוד קצרים (כשלושה וחצי חודשים). חברת Lawyers נותנת מענה מושלם לסוגיה זו. 

תשובה: חברת Lawyers  מאמינה, כי הכשרתו של עורך דין מתחילה בלימודיו האקדמאיים ונמשכת לאורך כל תקופת הקריירה המקצועית כעורכן דין. לכן, שירותי החברה מותאמים לכל העוסקים בתחומי המשפט. החל מסטודנטים למשפטים, מתמחים, נבחנים בבחינת ההסמכה לעריכת דין וכן עורכי דין. 

תשובה: ראשית, תקופת הלמידה הדרושה עומדת לכל הפחות על חמישה וחצי חודשים ואילו התקופה האופטימלית מתחילה כבר בסוף התואר הראשון. כמו כן, לא פחות חשוב לשים דגש בתהליך הלמידה על פיתוח יכולות הבנה ומיומנויות משפטיות של הנבחן. 

אם אני עדיין סטודנט או מתמחה, האם אני יכול להתחיל ללמוד לבחינה? תשובה: בהחלט. מומלץ ואף רצוי להתחיל מוקדם ככל האפשר. לכן, פיתחנו מערכת טכנולוגית ייחודית המאפשרת לסטודנט/ מתמחה לבסס יסודות ותשתית חזקה כבר בשלב מוקדם. 

תשובה: לא. בעבר, חברת בת של הלשכה, "החברה הכלכלית של לשכת עורכי הדין", הייתה עורכת קורסי הכנה לבחינות הלשכה, אולם מאז 2020 ההכנה לבחינות הלשכה נעשית באמצעות חברות פרטיות בלבד. 

תשובה: החברה מאמינה, כי המפתח להצלחה עבור סטודנט שנכשל טמון בליווי פרטני וזיהוי הסיבות לכישלון. לצורך כך, החברה מעניקה לסטודנט פגישת אבחון עם יועץ מקצועי, שיזהה את הסיבות לכישלון ויבנה עבורו מסלול לימודים ייעודי בהתאם לצרכיו האישיים. 

תשובה: ממש לא! אנחנו חברה שלOne Stop Shop . נספק לכם את כל מה שאתם צריכים לבחינה והרבה מעבר לזה. בהצלחה!